Příjezd na Sofronku:

Do navigace zadáte adresu Arboretum Sofronka, Plaská č.p. 877, 32300 Plzeň a ta vás dovede do cíle.

Nemáte-li navigaci:

Od Prahy – z dálnice první sjezd na Plzeň, exit č. 67 (Ejpovice, Karlovy Vary, Most):
1) Dopravní značka „Plzeň“, vlevo hypermarket TESCO, vpravo Ústřední hřbitov, stále po hlavní směrem do centra. Silnice 4 proudy, stále s kopce, na druhé velké světelné křižovatce (už na rovině) za mostem přes řeku (vlevo Baumax a Albert) odbočit vpravo a po cca 100 m na další křižovatce odbočit vlevo pod viadukt. Pak stále po hlavní (Jateční tř.) asi 2 km, kolem samé autobazary, vlevo jatka Schneider, vpravo ProCeram (Keramont), dále vlevo Kovošrot, pak vpravo opět autobazary, pak čistička, přes most přes řeku. Na novém kruhovém objezdu prvním výjezdem (vpravo) a po 60 metrech na dalším kruhovém objezdu druhým výjezdem (vlevo), dále mezi domky až k rybníku „Bolevák“ (vpravo od silnice), kolem něj stále po hlavní (vlevo pole a řídká zástavba) a hned za rybníkem odbočit doprava. Dále kolem autokempu (vpravo), stále po hlavní, přes most nad železnicí až na světelnou křižovatku. Zde odbočit vpravo na hlavní výpadovku z Plzně na Teplice, (Žatec, Most). Po 100m za kopcem (na kopci vpravo hřbitov) světelná křižovatka, vpravo benzínová pumpa, vlevo konečná stanice tramvaje č. 1 – Bolevec.

2) Projedete rovně touto křižovatkou stále ven z Plzně, sjíždíte s kopce a po 250 m je poslední světelná křižovatka v Plzni, na které odbočíte vpravo (odbočka k zastávce ČD, nádražíčko Plzeň – Bolevec).

3) Přejedete přes železniční přejezd, dáte se doleva po asfaltce mezi zahrádkami. Pozor! Neodbočit vlevo na cyklostezku! Po cca 150 m dojedete ke sloupu vysokého napětí (vpravo u cesty) natřeného na zeleno. U něj je odbočka vlevo do hnědých dřevěných vrat do arboreta. (V případě neodbočení do objektu vede cesta dále do lesa a je uzavřena značkou „zákaz vjezdu“ a červenobílou závorou, která však bývá často otevřená.)


Příjezd odjinud:
Musíte se dostat přes Plzeň směrem na severní výpadovku (Teplice, Most), nejlépe podle tramvaje č. 1 na konečnou do Bolevce. Od konečné v Bolevci pokračujte od bodu 2.


Příjezd od severu:
Posledním městem před Plzní je Třemošná, objížděná obchvatem. Před Plzní se silnice rozšiřuje do 4 pruhů a 80 metrů za tabulí „Plzeň“ je světelná křižovatka. Zde odbočíte vlevo, přejedete železnici (kolem zastávky ČD Plzeň – Bolevec) a pokračujete podle bodu 3.


Příjezd od Karlových Varů:
Po vjezdu do Plzně sjíždíte stále rovně s kopce, na druhé „velké“ křižovatce (před vámi je autocentrum Ford Hornát) odbočíte vlevo na výpadovku Teplice, Most. Jedete podél tramvaje č. 1 až na konečnou v Bolevci a dále podle bodu 2.
 

V případě jakéhokoliv bloudění zavolejte na mobil 725 349 311.