Exkurze a návštěvy?

Jak nás najdete:

 

Příjezd na Sofronku:

Od Prahy – první sjezd z dálnice (Exit č. 67 Ejpovice, Karlovy Vary, Plzeň, Most):

1) Dopravní značka „Plzeň“, vlevo hypermarket TESCO, vpravo Ústřední hřbitov, stále po hlavní směrem do centra. Silnice 4 proudy, stále s kopce, na druhé velké světelné křižovatce (už na rovině) za mostem přes řeku (vlevo Baumax a Albert) odbočit vpravo a po cca 100 m na další křižovatce odbočit vlevo pod viadukt. Pak stále po hlavní asi 2 km, kolem samé autobazary, vlevo jatka Schneider, vpravo Keramont, dále vlevo Kovošrot, pak vpravo opět autobazary, pak čistička, přes most přes řeku, skrz viadukt a za ním doprava (stále po hlavní!), 50m za viaduktem kruhový objezd, odbočit vlevo, mezi domky až k rybníku „Bolevák“ (vpravo od silnice), kolem něj stále po hlavní (vlevo pole), hned za rybníkem odbočit doprava, kolem autokempu (vpravo), stále po hlavní, přes most nad železnicí až na světelnou křižovatku. Zde odbočit vpravo na hlavní výpadovku z Plzně na Teplice, (Žatec, Most), po 100m za kopcem (na kopci vpravo hřbitov) světelná křižovatka, vpravo benzínová pumpa, vlevo konečná stanice tramvaje č. 1.

2) Projedete rovně touto křižovatkou stále ven z Plzně, sjíždíte s kopce a po 250 m je poslední světelná křižovatka v Plzni, na které odbočíte vpravo (odbočka k zastávce ČD, nádražíčko Plzeň – Bolevec).

3) Přejedete přes železniční přejezd, dáte se doleva po asfaltce mezi zahrádkami. Pozor! Neodbočit vlevo na cyklostezku! Po cca 150 m dojedete ke sloupu vysokého napětí (vpravo u cesty) natřeného na zeleno. U něj je odbočka do velkých zelených vrat na Sofronku. (V případě neodbočení do objektu Sofronky vede cesta dále do lesa a je uzavřena značkou „zákaz vjezdu“ a červenobílou závorou, která však bývá často otevřená.)


Příjezd odjinud:

Musíte se dostat přes Plzeň směrem na severní výpadovku na Teplice a Most, nejlépe podél tramvaje č. 1 směr Bolevec. Od konečné Bolevce pokračujte od bodu 2.

Příjezd od severu:

Posledním městečkem na příjezdu od severu je Třemošná. Od Třemošné jedete lesem a při vjezdu do Plzně (ještě v lese) se rozšíří silnice na 4 pruhy. Na první světelné křižovatce odbočíte vlevo, přejedete železniční trať a dále od bodu 3.

Příjezd od Karlových Varů:

Po vjezdu do Plzně sjíždíte stále rovně s kopce a na třetí světelné křižovatce (před Vámi je autocentrum Ford Hornát) odbočíte vlevo. Jedete podél tramvajových kolejí až ke konečné tramvaje č. 1 (Bolevec) a dále od bodu 2.
 

Ing. Jan Kaňák Ph.D. vedoucí pracoviště

V případě jakéhokoliv bloudění zavolejte na mobil 725 349 311.

P.S. V Plzni je jinak i velmi hezká ZOO s botanickou zahradou!